przelewy hazardowe

Uczciwa Ruletka – proste zasady gry

Uczciwa Ruletka – pojecie pochodzące od francuskiego słowa „roulette”, oznacza dosłownie „małe koło”. Jeżeli zaś chodzi o naukę zasad gry w ruletkę, jest ona bardzo prosta. To co powinniśmy wiedzieć o tej grze możemy bowiem zawrzeć w kilku prostych zdaniach.

A mianowicie zacznijmy od początku. Ruletka to gra hazardowa odbywająca się przy profesjonalnym stole do gry, gdzie nad całością rozgrywki czuwa krupier, czyli osoba prowadząca, która zajmuje się rozkładaniem żetonów na stole oraz ich zbieraniem po zakończeniu danej gry.

Każda gra rozpoczyna się od obstawienia liczb, które według nas mają szanse wygrać, mamy również możliwość obstawienia jednego z kolorów, czyli czerwonego bądź czarnego. Po czym następuje zakręcenie kołem i wyrzucenie na koło do gry specjalnej kulki, która ma wyznaczyć wygraną liczbę bądź kolor. Po wyrzuceniu kulki na koło obstawianie zostaje zakończone. Kiedy zaś koło się zatrzyma, krupier ogłasza oficjalnie wyniki, czyli kto wygrał i ile pieniędzy.

Jeżeli mowa o zasadach gry, możemy również wspomnieć, że rozróżniamy dwa typy ruletki: amerykańską oraz europejską, które różnią się ilością zer na kole oraz procentem wygranej na rzecz kasyna. Bowiem ruletka europejska to 2,7 procenta na rzecz kasyna, a ruletka amerykańska to aż 5,4 procenta więcej na rzecz wygranej danego kasyna. Dlatego gracze zdecydowanie wolą ruletkę europejską, która jest zresztą bardziej profesjonalna, stół do gry jest większy, a żetony rozkładane są oraz zbierane za pomocą specjalnego urządzenia, zwanego „grabi”, w przypadku ruletki amerykańskiej czynności te odbywają się ręcznie.

Uczciwa Ruletka europejska jest zdecydowanie bardziej oblegana w kasynach, a gracze jeżeli tylko mają wybór, z reguły stawiają na ten rodzaj ruletki.

kasyna z grami