przelewy hazardowe

Ogólne zasady gry w pokerac

Poker to gra karciana, w którą gra się talią 52 kart. Celem gry jest wygranie pieniędzy od innych graczy, za pomocą skompletowania najlepszego układu kart, bądź tak zwanego: blefu.
Przy jednym stole może zasiąść od dwóch do dziesięciu graczy jednocześnie.
Gracze otrzymują karty

( ich ilość zależy od rodzaju gry), dzięki którym muszą ułożyć jak najsilniejszy układ kart. Po każdym rozdaniu, gracz, który już wie, jakie ma w ręku karty, zaczyna licytować. Gdy jest pewny swoich kart licytuje stawki zgodne z układem, jaki posiada. Jeżeli zaś jego układ nie jest zbyt wysoki, a nie jest pewny, jakie karty mają przeciwnicy, używa tak zwanego blefu.
W kilku odmianach pokera, by w ogóle otrzymać karty, należy opłacić stawkę wejściową – ANTE. W pokerze Texas-Holdem, dwóch kolejnych graczy, tuż po rozdającym ma obowiązek uiszczenia opłaty za karty – DEALER.

Gracze mają do dyspozycji pięć różnych zagrań:

pas (ang. fold) rezygnacja z dalszej gry; gracz traci wszystkie swoje żetony, które postawił do tego momentu

czekanie (ang. check) jeśli żaden z poprzednich uczestników gry nie podbił stawki, gracze mogą czekać, czyli nie wnosić nic do puli

sprawdzenie (ang. call) jest to wyrównanie do kwoty postawionej przez innych graczy, co oznacza dalszy udział w grze

postawienie (ang. bet) jest to pierwsze postawienie zakładu w określonej rundzie

podbicie (ang. raise) jest to przebicie zakładu postawionego przez poprzedniego gracza (ponowne podbicie w danej rundzie to re-raise) Istnieją różne rodzaje gry, w których ustalone są wysokości zakładów i podbić:

fixed limit wartość Zakładu jest stała ustalona przed grą

pot limit podbicie stawki może mieć maksymalną wartość równą temu, co przed podbiciem znajdowało się w puli

no limit zagrania nie są ograniczone żadnymi limitami

Zwycięzcą w pokerze jest ten gracz, który ma najsilniejszy układ kart, bądź gracz, który pozostał, jako jedyny w danej partii.

Najważniejszą zasadą, jaką należy poznać w grze poker, są układy kart. Zasada, że najsilniejszy układ kart wygrywa powinna być dla gracza najważniejszą zasadą ze wszystkich. Tylko znajomość wszystkich układów daje graczowi szanse na owocną grę.

kasyna z grami