Historia ruletki

Jest bardzo wiele wersji powstania tej niepowtarzalnej gry hazardowej, jaką jest ruletka. Słowo „ruletka” pochodzi z języka francuskiego i ma znaczenie „małego koła”. Jak w każdym przypadku istnieją mity i legendy oraz spisane prawdziwe historie dziejów gry ruletka.

Z legend wiadomo, iż początki ruletki miały swoje miejsce już w średniowieczu, w Chinach, inna legenda natomiast mówi o powstaniu ruletki w starożytności, wśród tamtejszych żołnierzy rzymian.

To co spisane jednak, mówi o powstaniu ruletki w 1645 roku, we Francji, gdzie została ona wymyślona przez Blaise Pascala, uczonego matematyka, który to na podstawie rachunku prawdopodobieństwa i metody „małego koła” wymyślił właśnie tą rewelacyjną grę. Z czasem została ona ulepszona i w 1842 roku, również we Francji, Francis i Louis Blanc dodali do istniejącej gry „0”. Potem gdy zawędrowała do ameryki, została zmodernizowana przez nich, poprzez kolejne dodanie do gry kolejnego „0”.

Z czasem ruletka stała się najpopularniejszą grą hazardową w całej Europie i na świecie, nadal zachwyca i rozpowszechnia się po całym świecie, przyciągając tym samym tysiące graczy do kasyn internetowych oraz tradycyjnych kasyn w lokalach.

kasyna z grami