przelewy hazardowe

Historia ruletki w kilku zdaniach

Swoje powstanie ruletka zawdzięcza francuskiemu uczonemu Pascalowi, który zaczął w praktyce badać rachunek prawdopodobieństwa. By móc lepiej dokonać obliczeń skonstruował maszynę, której czerwono czarne pola miały mu uprościć obserwacje wyników.

Tak, więc wkrótce w 1645 roku okazało się, że maszynę tą równie dobrze można wykorzystać do wspaniałej zabawy i w ten sposób powstała ruletka. Każde z pól ponumerował od jednego do 37, a kulka wpuszczona w ruch po kole wybiera jedno z nich, na którym się zatrzymuje.
Pierwsze innowacje, które objęły tarczę ruletki wprowadzili bracia Blanc, dodali, bowiem do ruletki zero, następnie zaś umieścili ją w pierwszym kasynie w Monako, a dodanie zera sprawiło, że szansę na wygraną kasyna znacznie wzrosły.
Z biegiem czasu ruletka dotarła również do Ameryki, gdzie wkrótce stała się niezwykle popularna grą. Jednak Jak to bywa w przypadku nowości tarcza ruletki w Ameryce wkrótce została wzbogacona o kolejne zero. Nie wszyscy jednak uznali ten pomysł za doskonały i do dziś koło z dwoma zerami uważane jest za nielegalne.
Warto wspomnieć jeszcze jedna ciekawostkę zliczając wszystkie pola ruletki do siebie otrzymuje się liczbę 666, a jest ona przecież uznawana za liczbę szatana. Czy ktoś w to wierzy, sądząc na podstawie popularności ruletki raczej nie. Mimo tych i wielu innych zmian i udoskonaleń zasady w ruletce za dużo się nie zmieniły i zachowały swój pierwszy kształt. Dzięki temu właśnie jest tak ceniona przez wielu graczy. Jej niezwykłe cechy, dynamiczne gra i wielkie emocje towarzyszące obstawianiu sprawiają, ze jest ona tak wyjątkowa.

kasyna z grami