przelewy hazardowe

Historia gry Blackjack

Historia blackjacka (21, oczko) nie jest od początku do końca nam znana i nie została ona spisana na łamach książek historycznych, lecz z wielu opowiadań wiemy, że je początki sięgają osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

Już na początku osiemnastego wielu blackjack powstał we Francji, gdzie hazard bujnie się w tamtych czasach rozwijał. Dziewiętnasty wiek natomiast to zawędrowanie tej już powstałej gry do Stanów Zjednoczonych, gdzie stała się ona równie sławna i popularna jak w całej Europie.

Blackjack jednak swoja sławę i popularność osiągnął w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy to została wydana książka na temat strategii tej gry, która z czasem stała się bestsellerem książkowym, dzięki któremu wielu graczy osiągnęło pożądany sukces w blackjack w kasynach. Książka ta wywołała również poruszenie i bunt zarówno właścicieli kasyn, którzy zmienili zasady gry, aby trudniej było wygrywać, oraz graczy, którzy nie godząc się na to przestali grywać w słynnego blacjack’a, czego skutkiem był powrót kasyn do dawnych reguł tej gry hazardowej.

Obecnie blackjack jest jedną z najpopularniejszych gier hazardowych również w kasynach internetowych, gdzie dzięki umiejętnościom i strategiom gracze wygrywają naprawdę duże pieniądze.

kasyna z grami