przelewy hazardowe

Dzieje powstania gry hazardowej poker

Poker jest jedną z najbardziej popularnych gier hazardowych w świecie całego hazardu. Jego dzieje powstania rozpoczynają się w starożytności czy też średniowieczu.

Legendy mówią o grze w pokera bardzo wiele, jedni twierdzą, ze ma ona swoje początki w Chinach czy Indiach, jeszcze inni twierdzą, że wzięła się z Francji. Z dokumentów pisanych, wiadomo jednak iż nie jaki Jonathan Green, będąc na wybrzeżach Missisipi, w roku 1834, spisał pierwsze zasady i reguły gry, jakie sam zaobserwował wśród grających marynarzy i podróżników. W ówczesnych czasach liczba kart w talii wynosiła dwadzieścia, a gracze również otrzymywali po pięć kart.

Obecna talia do gry pokera wynosi kart pięćdziesiąt dwie, a gracze nadal otrzymują po pięć kart. Zapewne zmieniły się również zasady i układy w grze poker, które w zamierzchłych czasach były proste, dziś są nie co bardziej skomplikowane i rozbudowane na potrzeby kasyn i ich graczy. Historia gry poker jest bardzo ważna, zarówno dla pasjonatów oraz zapalonych graczy hazardowych, obecnie jest ona jedną z najbardziej obleganych i popularnych gier hazardowych, która wciąż zdobywa nowa sławę w tradycyjnych kasynach oraz kasynach online.

kasyna z grami