Gierka Blackjack – wiedza w pigułce czyli jak grac w oko

Jedna z pierwszych gier, w której gracze zaczęli odnosi znaczące sukcesy, czyli po prostu zarabia na niej. Jest to kasynowa gra karciana, w myśl której gracz stara się pokonać krupiera poprzez uzyskanie sumy jak najbliższej dwudziestu jeden punktów karcianych,

ale nie przekraczającą dwadzieścia jeden. W grze używa się tali złożonych z pięćdziesięciu dwóch kart. Używa się od jednej do ośmiu. Im mniej, tym lepiej dla gracza. Zasady gry nawet dla początkujących graczy nie powinny sprawić problemu. Dokładna historia gry nie jest znana, uznaje się, że pochodzi ona z Francji i ewoluowała z innych francuskich gier.

Do kasyn w Stanach Zjednoczonych gierka BlackJack ( gra oko) przywędrowała w XIX wieku. Nazwa “blackjack” pochodzi od zakładu, który był wypłacany w stosunku dziesięć do jednego w sytuacji, gdy pierwszymi kartami, jakie otrzymał gracz, były walet i as pik, obydwie “czarne karty”. Przez wiele lat stworzono mnóstwo systemów grania w grę blackjack. Wielu matematyków analizowało grę blackjack, która daje największe możliwości z wszystkich gier hazardowych oferowanych przez kasyna gry.

Istnieje sposób który statystycznie po setkach rozdań w grze blackjack daje graczowi przewagę nad kasynem w wysokości do dwóch procent z każdego rozdania. Jest to tak zwany system liczenia kart w grze blakjack.

kasyna z grami